Aktuality

Od začiatku roku 2023 pracuje Liquid Boogie Roll na príprave ďalších noviniek. Kapela sa rozhodla zaradiť aj tieto skladby na najnovší album. Ich realizácia je naplánovaná na leto 2023. Po dokončení nahrávania bude kapela pracovať na mixáži a masteringu nahrávky.

V januári 2023 je ukončená a sfinalizovaná nahrávka projektu DEX Duševný experiment.

V lete 2022 pokračuje nahrávanie a produkcia, dlhoočakávaného albumu Liquid Boogie Roll, v štúdiu Birdland Studios.

V priebehu roku 2022 pokračujú práce na projekte DEX Duševný experiment.

Vo februári 2022 je zverejnený prvý videoklip hudobného zoskupenia “CAFÉ STRINGS”, ktorý tvoria gitarista Palo Chodelka a harfistka Andrea Rajteková. Súčasne je spustená aj internetová stránka www.cafestrings.com.

Od januára 2022 sa stáva Palo Chodelka firemným hráčom spoločnosti “REMEN experience”. Zároveň sa podieľa aj na vývoji gitarového zosilňovača REMEN experience V8, ktorý v súčasnosti používa.

V novembri 2021 je ukončená mixáž a mastering EP Lady Jane - 2022. Nahrávanie sa uskutočnilo v auguste 2021 v štúdiu Birdland Studios.

V apríli 2021 sa členovia LBR, Palo Chodelka a Robo Trunkvalter stali súčasťou projektu DEX Duševný Experiment, ktorého vedúcou osobnosťou je hudobník Rasťo Novotný. Momentálne prebieha nahrávanie albumu, tohto zoskupenia.

Koncom roka 2020 Palo Chodelka pripravuje a nahráva nový album pre pražské hudobné vydavateľstvo Fontana Music Library, ktorý vychádza v máji 2021.

Liquid Boogie Roll pripravil materiál na nový album. Jeho nahrávanie začalo v marci 2020 v štúdiu Birdland Studios. Realizácia pebiehala bez problémov, no neskôr bola pozastavená, kvôli pandémii a ochoreniu na Covid-19.

Na jeseň 2019 sa hudobníci z LBR podeľali aj na produkcii albumu Lady Jane – Čierny motýľ, ktorý vyšiel v apríli 2020.

V januári 2019 dochádza k personálnym zmenám a na post basgitaristu, nastupuje starý člen kapely Robo Trunkvalter.

Liquid Boogie Roll usilovne pripravuje materiál na nový, dlhoočakávaný album. Jeho nahrávanie je naplánované od marca 2020 v štúdiu Birdland Studios.

V januári 2019 dochádza k personálnym zmenám. Na post bassgitaristu nastupuje starý, dlhoročný člen kapely Robo Trunkvalter.

V mesiacoch február - jún 2018 odohral LBR turné pod názvom NEW BREATH 2018, ktoré už obsahovalo nové skladby. V druhej polovici roka kapela pripravuje skladby na nový album.

V lete 2017 LBR odohral niekoľko festivalových akcií. Potom sa venuje nacvičovaniu nových skladieb!

Na prvú polovicu roka 2017 je pripravené pokračovanie projektu “LIQUID BRAIN ROLL“ a kapely absolvujú ďalšiu sériu koncertov.

Koncom roka 2016 členovia kapiel Liquid Boogie Roll a Brainscan vyrážajú na spoločné turné, ktoré je zaujímavým spojením týchto dvoch skupín. Tento projekt má názov “LIQUID BRAIN ROLL“. Koncerty sa uskutočnili v mestách Rimavská Sobota, Brno, Námestovo, Poprad, Prievidza, Nižná, Ružomberok, Banská Bystrica a Považská Bystrica.

V máji 2016 prijíma Palo Chodelka ponuku od kapely Brainscan a nastupuje na post gitaristu. V lete odohrá so skupinou niekoľko koncertov.

Začiatkom roka 2016 kapela Liquid Boogie Roll absolvuje už v novom zložení koncertné turné ROCK GUITAR SHOW 2016.

V januári 2016 dochádza v kapele k personálnym zmenám a na post bassgitaristu nastupuje nový člen Peter “Pepe“ Rusnák. Odchádzajúcemu Tomášovi Mastišovi patrí veľká vďaka za dlhoročné účinkovanie v skupine.

V druhej polovici roka 2015 séria koncertov Rock Guitar Show pokračuje a kapela koncertuje na festivaloch a klubových vystúpeniach.

Prvá séria koncertov Rock Guitar Show sa stretla s veľmi pozitívnymi ohlasmi medzi fanúšikami a priaznivcami LBR. Preto sa kapela rozhodla zrealizovať, v prvej polovici roku 2015, pokračovanie tohto projektu pod názvom ROCK GUITAR SHOW vol.2. Koncerty sa uskutočnili v mestách Bratislava, Rimavská Sobota, Nižná, Púchov, Humenné a Košice.

V priebehu roku 2015 pracuje Palo Chodelka na realizácii a výrobe novej gitarovej školy. Okrem toho pripravuje spoločne s Lojzom Horníkom jeho debutovú bubenícku školu.

V mesiacoch november 2014 - január 2015 odohrala kapela Liquid Boogie Roll sériu koncertov pod názvom ROCK GUITAR SHOW. Na koncertoch odzneli, okrem inštrumentálnej tvorby, aj skladby zo spievaného repertoáru kapely a nechýbali ani známe cover verzie v modernom a dravom prevedení. Koncerty sa uskutočnili v mestách Banská Bystrica, Vráble, Oravský Podzámok, Martin, Nitra, Liptovský Mikuláš a Poprad. Liquid vystúpil v zložení: Palo Chodelka - gitara, Tomáš Mastiš - bassgitara, Lojzo Horník / Jano Huljak - bicie a Maťo "Handrush" Androvič - spev.

V lete 2014 Palo pripravuje hudobný projekt pre Divadelné Centrum Martin, ktorého realizácia by mala prebehnúť v roku 2015.

V apríli 2014 bola ukončená spolupráca medzi skupinou Konflikt a Palom Chodelkom, ktorý bol členom tejto kapely viac ako sedem rokov. Za tento čas odohral s Konfliktom vyše 650 koncertov a nahral tri albumy: DVD Konfliktology, CD Somnium a CD Punk.

V septembri 2013 vychádza v pražskom vydavateľstve Fontana Music Library inštrumentálny album pod názvom Asphalt Wars.

Začiatkom roku 2013 vychádza v pražskom hudobnom vydavateľstve Fontana Music Library album Commercial cuts 25, ktorý je určený hlavne pre použitie do televíznych a rozhlasových reklám. Palo pripravuje pre toto vydavateľstvo ešte ďalší album, s pracovným názom Asphalt Wars.

V marci 2012 vychádza v pražskom vydavateľstve Fontana inštrumentálny album PUNK. Album obsahuje ukážky rôznych štýlov v oblasti punk rock-u. Palo Chodelka pripravuje novú gitarovú školu a pracuje na realizácii videozáznamov skupiny Liquid Boogie Roll.

Počas celého roka 2011 absolvuje Palo Chodelka množstvo koncertov doma i v zahraničí. Pracuje aj na príprave inštrumentálneho albumu PUNK.

V mesiacoch marec - apríl 2011 Palo Chodelka nahráva nový album so skupinou Konflikt, na ktorom sa podieľal nielen hráčsky, ale aj autorsky. Album vychádza 30.04.2011 pod názvom Somnium. Viac informácií nájdete na stránke: www.konflikt.sk

Na jeseň 2010 odohrala kapela Liquid Boogie Roll sériu koncertov pod názvom ROCK GUITAR SESSION 2010. Tohto projektu sa zúčastnili českí gitaristi - Honza “Kirk” Běhunek, so skupinou Seven, Petr Henych so skupinou G-bod a samozrejme zo Slovenska Palo Chodelka & Liquid Boogie Roll. Koncerty sa uskutočnili v mestách Bratislava, Praha a Sokolov. Liquid vystúpil klasicky v zložení: Palo Chodelka, Tomáš Mastiš a Lojzo Horník. Na bratislavskom koncerte vystúpil s Liquidom aj spevák Maťo “Handrush“ Androvič.

V priebehu roku 2010 pracuje Palo Chodelka na komponovaní a príprave nového albumu skupiny Konflikt. Jeho vydanie je naplánované na začiatok roka 2011.

Na jeseň 2009 absolvovala kapela Liquid Boogie Roll sériu koncertov pod názvom ROCK GUITAR TOUR 2009, v zložení: Palo Chodelka, Tomáš Mastiš, Lojzo Horník a Handrush. Koncerty sa uskutočnili v mestách Bratislava, Martin, Tvrdošín, Púchov a Banská Bystrica.

V marci 2009 vychádza oficiálne DVD Palo Chodelka & LIQUID Boogie Roll – Arounds those Liquid years. DVD obsahuje videoklipy, záznam koncertu, históriu a bonusové videá.

V januári 2009 vychádza DVD skupiny Konflikt, pod názvom Konfliktology 1990-2008. DVD obsahuje aj záznam koncertu z festivalu Top Fest 2007.

Na jeseň 2008 absolvovala kapela Liquid Boogie Roll sériu koncertov pod názvom ROCK GUITAR TOUR 2008, v zložení: Palo Chodelka, Tomáš Mastiš, Lojzo Horník.

V júli 2008 dochádza k zmene na poste bassgitaristu. Kristiána Kadlečíka nahrádza zakladajúci člen skupiny Liquid Boogie Roll, Tomáš Mastiš.

V roku 2007 absolvoval Palo Chodelka množstvo koncertov doma i v zahraničí. Z vystúpenia skupiny Konflikt na festivale Top Fest bol natočený aj záznam koncertu. Tento vyjde v roku 2009 na DVD skupiny Konflikt.

Okrem účinkovania v kapele Konflikt, Palo v marci 2007 zostavuje novú inštrumentálnu kapelu, ktorá hrá v zložení: Palo – gitara, Kristián Kadlečík – bassgitara, Lojzo Horník – bicie. Skupina vystupuje stále pod názvom Palo Chodelka & LIQUID BOOGIE ROLL.

Od začiatku marca 2007 je v prevádzke neoficiálna internetová stránka Pala Chodelku. Dostanete sa na ňu prostredníctvom sekcie special web na tejto stránke, prípadne na adrese www.palochodelka.com/flash

V januári 2007 Palo Chodelka so skupinou KONFLIKT natáča vidoklip na skladbu Rebel. Materiál na videoklip sa nakrúcal v uliciach mesta Londýn a v hudobnom clube Purple Turtle.

Palo Chodelka pracuje na príprave oficiálneho DVD.

Koncom decembra 2006 Palo Chodelka nastupuje na post sólového gitaristu do kultovej punk-rockovej kapely KONFLIKT.

V decembri 2006 oznámil bubeník Jano Huljak odchod z kapely, kvôli pracovným povinnostiam. Táto skutočnosť však neovplyvní ďalšie aktivity súvisiace s prípravou DVD.

2.12.2006 sa v Žiline uskutočnil krst CD LIQUID - another dimension.

Od septembra 2006 je v prevádzke internetová stránka s novým design-om.

29.6.2006 vyšiel nový spievaný album "LIQUID - Another Dimension". Súčasťou CD je aj multimediálna aplikácia, ktorá obsahuje videoklipy Reason to stay, Desperation, info o kapele a prehľad diskografie.

V máji 2006 natočil Liquid videoclip k skladbe Reason to stay spolu s režisérom Svatoplukom Vladařom a kameramanom Davidom Berackom.

V marci 2006 zostrihal kameraman a režisér David Beracko videoclip k skladbe Desperation. Použitý bol materiál natočený na akcii Rocková Jeseň 2005.

Palo Chodelka & LIQUID BOOGIE ROLL pracuje na novom spievanom albume. Na poste speváka je už nový člen, Maťo Androvič. Prvá časť nahrávania sa uskutočnila koncom júna 2005. Nahrávanie potom pokračovalo v októbri. Mixáž albumu prebehla na prelome októbra - novembra a v druhej polovici decembra 2005.

V mesiacoch máj - november 2005 Palo Chodelka pracuje na novom výukovom programe. V decembri 2005 teda vychádza ďalší multimediálny výukový projekt Gitarová škola pre všetkých, ktorý je určený pre začiatočníkov a mierne pokročilých gitaristov.

Vo februári 2004 odchádza zo skupiny spevák Peter Holták a klávesista Ľuboš Tomaščik. Na miesto speváka nastupuje nový člen, Maťo Androvič.

V decembri 2004 vychádza tretia časť multimediálneho projektu PALO CHODELKA - Rocková Gitarová Škola 3.

Koncom apríla 2004 vychádza CD Palo Chodelka & LIQUID BOOGIE ROLL - Adrenaline Invasion. Album obsahuje trinásť inštrumentálnych skladieb a dva spievané bonusy. Súčasťou CD je aj multimediálna časť s videoklipmi "Adrenaline Invasion" a "Wargasm".

Koncom roku 2003 natočil Liquid videoclip na skladbu Wargasm. V januári 2004 natáča Liquid ďalší videoclip na skladbu Adrenaline Invasion. Obidva videoclipy budú súčasťou nového albumu.

V decembri 2003 vychádza druhá časť multimediálneho projektu PALO CHODELKA - Rocková Gitarová Škola 2.

V novembri 2003 nahráva Palo Chodelka a Ľuboš Tomaščik materiál na album Postproduction pack 2, pre pražské hudobné vydavateľstvo Fontana.

V septembri a októbri 2003 nahráva LIQUID BOOGIE ROLL v štúdiu Wolfland svoj nový inštrumentálny album. Jeho vydanie je naplánované na začiatok roku 2004. Liquid pripravuje aj niekoľko spievaných skladieb so spevákom Petrom Holtákom.

V apríli 2003 vychádza anglická demo verzia multimediálneho projektu Rocková Gitarová Škola 1.

6.12.2002 vychádza prvá časť multimediálneho projektu CD ROM Palo Chodelka - Rocková gitarová škola 1.

29.10.2002 vychádza špeciálna edícia CD Palo Chodelka - Guitar Transcendence určená pre slovenský trh.

V auguste vychádza v pražskom vydavateľstve Fontana, CD Palo Chodelka - Guitar Transcendence.

Palo Chodelka pracuje v júli aj na komponovaní a nahrávaní hudobnej časti prezentačného CD: "Drevená sakrálna architektúra v strednej Európe".

V apríli 2002 nahráva v štúdiu Wolfland spevák Jaro Gažo materiál na svoje sólové EP CD. Celkovú produkciu a nahrávanie gitarových partov má na starosti Palo Chodelka. Nahrávania sa zúčastnili aj další členovia LIQUID BOOGIE ROLL.

V marci a začiatkom apríla 2002 sa Palo Chodelka podieľa, v štúdiu Wolfland, na nahrávaní a produkcii EP hudobnej skupiny KALIJUGE! Taktiež prijíma ponuku na post sólového gitaristu v tejto kapele.

V mesiacoch január - február 2002 nahráva Palo Chodelka v štúdiu Wolfland ďalší album pre vydavateľstvo Fontana s názvom Guitar Transendence.

21.1.2002 - začína fungovať oficiálny FAN CLUB Pala Chodelku & Liquid Boogie Roll.

Od septembra 2001 prebieha príprava a výroba nového projektu Palo Chodelka - Rocková Gitarová Škola, ktorý bude dokončený v júni 2002. Projekt vznikol na základe priaznivého ohlasu širokej diváckej verejnosti, na 15-dielnu televíznu reláciu Pala Chodelku - Gitarová škola, ktorá bola odvysielaná na programe STV. Rocková gitarová škola bude rozdelená na 3 časti. Každá časť bude obsahovať CD ROM s jednotlivými cvičeniami, hudobnými ukážkami, transkripciami a obrazovým znázornením gitarovej hry.

V mesiacoch máj - jún 2001 nahráva Palo Chodelka v štúdiu Wolfland album pre vydavateľstvo Fontana, s názvom Rest Rock. Album vychádza na jeseň 2001.

V máji 2001 dochádza k personálnym zmenám na poste bassgitaristu a bubeníka. Do skupiny prichádzajú noví mladí hráči. Po boku Pala Chodelku hrá devätnásťročný bassgitarista Robo Trunkvalter a dvadsaťjedenročný bubeník Jano Huljak. Na klávesové nástroje hrá Ľuboš Tomaščik.

Na jar 2001 vyšli vo vydavateľstve Fontana dva ďalšie albumy. Album Action & Sport a album Commercial Cuts 13, ktoré nahral Palo Chodelka spolu s Ľubošom Tomaščikom a sú určené na profesionálne použitie, pre filmové, rozhlasové a televízne spoločnosti.